Zielona Czternastka

Zielona Czternastka to grupa dziesięciorga uczniów naszej szkoły biorących udział w projekcie Tradycyjny Sad. Wszystkich członków zespołu łączy jedno – zamiłowanie do dbania o środowisko i pomagania mu na różne sposoby. Kiedy podczas zdalnego nauczania profesor Marian Piszczek, opiekun grupy, oznajmił, iż istnieje możliwość wzięcia udziału we wspomnianym wyżej projekcie i stworzenia sadu na terenie szkoły, nie musiał czekać długo, aby zebrać chętnych do działania. Niemożność fizycznego spotkania się, mimo iż przykra, nie okazała się dla uczniów Czternastki żadną przeszkodą. Wręcz przeciwnie, stała się motywacją do zebrania sił i zrobienia wspólnie czegoś dobrego dla otoczenia. Już do dziś uczniowie Czternastki podjęli wiele kroków, aby urozmaicić wygląd terenu naszej szkoły, jednocześnie pomagając środowisku. Dokonali szczegółowej analizy terenu, dobrali najbardziej odpowiednie odmiany drzew sadowniczych, sporządzili kosztorys. Założyli także strony na mediach społecznościowych, aby popularyzować wiedzę na temat metod naturalnych upraw oraz różnych gatunków drzew, które mogą znaleźć się w sadzie. Ponadto, w ramach zajęć czwartkowego koła biologicznego, Pan Piszczek zorganizował wykład na temat ekologicznych upraw, zakładania korzystnych dla przyrody ogrodów oraz dbania o środowisko poprzez troskę o otaczającą nas florę. Członkowie zespołu zaś przygotowali prezentację, która została zaprezentowana już w gronie pasjonatów biologii, a w bliskiej przyszłości ma być pokazana w klasach naszej szkoły. Zieloni Czternastkowicze mówią w niej m.in. o istocie założenia sadu, roślinach towarzyszących czy owadach pożytecznych. W planach mają organizację spotkań online z różnymi specjalistami oraz niezależne od wyników projektu rozwijanie szkolnego sadu. Zapraszamy na stronę Zielona Czternastka, a także na witrynę internetową projektu Tradycyjny Sad, aby dowiedzieć się więcej o tej interesującej akcji! https://www.tradycyjnysad.pl/ Zespół tworzą: Aleksandra Balcerek, Anna Klocek , Hanna Sudoł, Jagoda Górowska, Magdalena Kloc, Marcelina Głowacka, Natalia Olczyk, Piotr Marek, Wiktoria Tymków, Zuzanna Madurska oraz opiekun – Pan Marian Piszczek.

Data dodania: 2021-03-15 10:27:02
Data edycji: 2021-03-15 10:29:24