Złoty i serbrny medal w Olimpiadzie Informatycznej Dziewcząt, EGOI 2022

22 października zakończyła się II Europejska Olimpiada Informatyczna Dziewcząt, EGOI 2022. Zawody odbyły się w Antalyi w Turcji. W oficjalnym rankingu znalazło się blisko 100 uczestniczek. Nasza tegoroczna absolwentka, laureatka konkursu „Matura na 100 procent” Joanna Suwaj zdobyła w nich złoty medal, a uczennica klasy 2B, Paulina Żeleźnik – srebrny medal.

Gratulujemy uczennicom oraz współpracownikom z Instytutu Informatyki – prof. dr hab. Krzysztofowi Lorysiowi, który od lat koordynuje współpracę z Uniwersytetem Wrocławskim, a także Panu Karolowi Pokorskiemu. Joanna Suwaj jako współtwórców swojego sukcesu wskazała również Pana Karola Pokorskiego oraz dwóch studentów: Adama Zyzika i Dominika Kowalczyka.

Informacja o EGOI 2022

Data dodania: 2022-10-23 14:24:03