Zostań dawcą szpiku, uratuj Karolinę Rokitę-Stortę!

Żona naszego nauczyciela i przyjaciela, Piotra Storty, mama trojga dzieci, Karolina Rokita-Storta tydzień temu otrzymała diagnozę: ostra białaczka szpikowa. W tej chwili przygotowuje się do przeszczepu szpiku, ale jeszcze nie znaleziono dawcy. Tylko zostając dawcą szpiku, możemy pomóc wielu osobom z naszego otoczenia!
Dziś odbywa się to już BEZ pobierania szpiku bezpośrednio z kości biodrowej, a jedynie poprzez oddanie krwi.
Poniższy link pomoże Wam w zapisaniu się do grona dawców. Możecie wskazać Karolinę jako osobę, dla której chcecie oddać krew, podając w stacji krwiodawstwa/DKMS informacje: Karolina Rokita-Storta, pacjentka Kliniki Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku, wybrzeże Ludwika Pasteura 4, 50-367 Wrocław.
Polecamy wywiad z prof. W. Jędrzejczakiem, który odpowiada na wszelkie pytania dotyczące przeszczepu szpiku.
Data dodania: 2022-01-27 08:50:05
Data edycji: 2022-01-27 09:01:16