Zuzanna Madurska stypendystką programu ART GrECo

Najwybitniejsza poetka Czternastki znalazła się w zaszczytnym gronie dwunastu stypendystów pierwszej edycji Programu ART GrECo – Aktywny Rozwój Talentów, wybranych spośród stu trzydziestu czterech kandydatów - utalentowanych młodych ludzi z małych miejscowości na terenie województw mazowieckiego, dolnośląskiego, śląskiego i pomorskiego. Komisja Konkursowa z uznaniem odniosła się do pasji i osiągnięć Zuzanny Madurskiej, o czym świadczy zamieszczona na stronie Konkursu laudacja:

Zuzanna Madurska

LO XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu

Gdy w 1 klasie liceum zdobywasz tytuł finalisty Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, Laureata Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Młodzieży „Witkacy - Napisane dzisiaj” oraz wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Literackim Dzieci i Młodzieży „Twórcza Polska i Polonia”; bierzesz udział w marszach na orientację zajmując np. 3 miejsce w Pucharze Dolnego Śląska, oczywistym jest, że znajdujesz też czas na wolontariat, koordynowanie prac nad filmem promocyjnym na Dzień Otwartych Drzwi w szkole oraz wydanie swojego własnego tomiku poezji. Jak ona to robi? Na to pytanie może odpowiedzieć Zuzanna Madurska z Bolkowa w województwie dolnośląskim, ucząca się obecnie w klasie 2 liceum. Swoją poezją Zuzanna chciałaby wpływać na świat i ludzi, dając im spokój, ukojenie, zrozumienie i pomoc.

Serdecznie gratulujemy Zuzannie kolejnego sukcesu!

Więcej informacji o Konkursie oraz jego laureatach: https://www.greco.services/pl/news/szkola_ponadpodstawowa.html

Data dodania: 2020-12-16 14:41:19
Data edycji: 2020-12-16 14:41:41