Zwycięskie patrole w XVIII Matematycznym Marszu na Orientację

Mamy kolejny powód do radości i dumy: reprezentanci Czternastki zajęli pierwsze i drugie miejsce w kategorii szkół średnich w XVIII Wrocławskim Matematycznym Marszu na Orientację, który odbył się jesienią w pięknym Zespole Pałacowo-Parkowym w Żmigrodzie.

A oto składy naszych zwycięskich patroli:

I miejsce – Konrad Leszczyński, Michał Opala, Cyryl Szatan

II miejsce – Krzysztof Dobrucki, Dominik Kuczyński, Stanisław Osajda

Matematyczne Marsze na Orientację organizowane są od 2003 roku pod egidą Fundacji Matematyków Wrocławskich. Ich celem jest połączenie sportu i rekreacji z matematyką oraz promocją terenów zielonych Wrocławia i okolic. Jest to obecnie największa tego typu impreza w Polsce. Co rok bierze w niej udział ponad tysiąc osób.

W zawodach uczestniczą trzyosobowe patrole uczniów lub nauczycieli i rodziców. Posługując się mapą i kompasem, drużyny muszą odszukać w terenie zaznaczone na mapie punkty kontrolne, a także – rozwiązując rebusy oraz geometryczne zadania konstrukcyjne - samodzielnie wyznaczyć na mapie i odnaleźć w terenie ukryte punkty kontrolne. O wyniku końcowym decyduje liczba odnalezionych punktów kontrolnych, liczba rozwiązanych zadań i czas pokonania trasy. W tym roku uczestnicy Marszu, który odbywał się w trudnych warunkach reżimu sanitarnego, musieli wykazać się wyjątkową determinacją oraz hartem ducha.

Gratulujemy zwycięskim patrolom wspaniałej fizycznej i intelektualnej formy!

Data dodania: 2020-12-22 17:34:10
Data edycji: 2020-12-22 17:39:20