Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Zwycięstwo drużyny Zielonej Czternastki w konkursie Zielona Szkoła

Zwycięstwo drużyny Zielonej Czternastki w konkursie Zielona Szkoła

Z dumą informujemy, że projekt reprezentantów naszej szkoły, teamu Zielonej Czternastki, zajął pierwsze miejsce (ex aequo z LO XVII) w konkursie Zielone Szkoły.

Konkurs polegał na stworzeniu koncepcji zagospodarowania szkolnego terenu zielonego w sposób bioróżnorodny, zgodny z wymaganiami Katalogu Dobrych Praktyk oraz dostosowany do potrzeb uczniów. Celem konkursu było dostosowanie podwórek szkolnych do zmian klimatycznych, zadbanie o rozwój bioróżnorodności w przestrzeni miejskiej oraz edukacja młodzieży w zakresie zieleni”.

W uzasadnieniu Komisja Konkursowa tak napisała o projekcie naszych uczniów: „ Na szczególną uwagę zasługuje starannie przemyślany sposób zagospodarowania, który wykorzystuje istniejącą infrastrukturę i zieleń, a wprowadzone rozwiązania mają ją wzbogacić. Warto również wspomnieć, że uczniowie przeprowadzili na potrzeby projektu ankietę i wnioski zostały uwzględnione w projekcie”.Gratulujemy serdecznie i w imieniu całej szkolnej społeczności dziękujemy grupie Zielonej Czternastki za stworzenie dla nas wszystkich pięknego ogrodu!

Data dodania: 2021-06-21 23:36:25
Data edycji: 2021-06-21 23:51:57
Ilość wyświetleń: 204

Rada Samorządu Uczniowskiego

Biblioteka i czytelnia

Wynajem obiektów sportowych

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook