Zwycięstwo reprezentacji Czternastki w debacie oksfordzkiej na DFN

LO XIV od lat aktywnie uczestniczy w Dolnośląskim Festiwalu Nauki. W tegorocznej, XXV edycji DFN, reprezentanci naszej szkoły zwyciężyli w debacie oksfordzkiej, która odbyła się na Politechnice Wrocławskiej. Tematem debaty był problem przyszłości paliw kopalnych. Łukasz Hadryś z klasy 4E+, Michał Rabczyński z klasy 3D oraz Patryk Kołb  z klasy 4B+ prezentowali stanowisko: W nieodległej przyszłości ulegną wyczerpaniu paliwa kopalne, a jeśli ich skutecznie nie zastąpimy innymi źródłami energii, czeka nas katastrofa. Przeciwny pogląd przedstawili uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu. Zaszczytną Radę Mędrców, w skład której weszły znane osobistości ze świata nauki, polityki, biznesu i kultury, reprezentował prof. dr hab. inż. Tomasz Nowakowski, natomiast w roli marszałka wystąpił legendarny prof. dr hab. Jan Miodek.

Gratulujemy naszym reprezentantom i życzymy im kolejnych sukcesów! Dziękujemy pani prof. Elżbiecie Osarczuk za zaangażowanie i znakomite przygotowanie uczniów.

Data dodania: 2022-09-22 23:25:53
Data edycji: 2022-09-22 23:46:14