Dzień Otwartych Drzwi - dziękujemy!

Tegoroczny Dzień Otwartych Drzwi okazał się ogromnym sukcesem – odwiedziło nas ponad 500 osób – kandydatów, ich rodziców, krewnych, absolwentów Czternastki – często wraz z młodszym rodzeństwem lub z własnymi dziećmi. Dziękujemy za obecność, miłe rozmowy, ciekawe pytania i wiadomości, które otrymałam w kolejnych dniach! Mam nadzieję, że z większością kandydatów spotkamy się we wrześniu, a jeśli nie - miło było Was poznać!

Do stworzenia tej niepowtarzalnej atmosfery przyczynili się organizatorzy przedsięwzięcia:

prof. Alicja Doeringer-Krygier wraz z uczniami klasy 2B – recepcja, kawiarenka, przewodnicy po szkole

prof. Maciej Urczyński – projekty ulotek i materiałów reklamowych

prof. Małgorzata Stasiak, prof. Marcin Furga – uroczystość w auli z udziałem konferansjerów (Julia Kruszona i Mikołaj Piekot z klasy 2C) i zespołu White Lies oraz występy tanecznych z Ligi Klas uczniów klasy 2A2 i 2C

prof. Justyna Gleńsk – hymn szkoły w wykonaniu orkiestry w instrumentalnym opracowaniu Kamili Woźniak z klasy 3C

prof. Małgorzata Bąk-Chudecka, Maja Przerywacz – prezentacja działań Rady Samorządu Uczniowskiego

prof. Daria Murlikiewicz – prezentacja sklepiku Spółdzielni Uczniowskiej „Suszop”

prof. Monika Piechowicz, prof. Iwona Wilk, prof. Małgorzata Skotnicka, prof. Agnieszka Marciniak-Kucharska – charytatywny kiermasz rękodzieła, prezentacja działań wolontariatu

zespół pedagogów – Magdalena Cenker-Żłobińska, Dorota Masłowska, Aleksandra Olber – gabinet otwarty, pokaz biofeedback

doradca zawodowy Barbara Dziekońska-Łęga – zasady i terminy rekrutacji

kierownik Internatu Ewa Świłło, wychowawcy i wychowankowie – prezentacja Internatu (w auli i w budynku)

nauczyciele wychowania fizycznego – prezentacja obiektów sportowych

nauczyciele bibliotekarze – prezentacja biblioteki i czytelni

Pełen wrażeń dzień zakończył spektakl „Mały Książę” w reżyserii Mai Adamek z klasy 4E, któremu już wkrótce poświęcimy więcej miejsca, bo na pewno na to zasługuje.

Serdecznie dziękuję wszystkim nauczycielom, którzy otworzyli drzwi swoich gabinetów, zachęcając nie tylko naszych uczniów, ale i kandydatów do udziału w zajęciach. Szczególnie atrakcyjne były doświadczenia w laboratorium chemicznym, fizycznym i biologicznym, ale kandydaci mieli również okazję odwiedzić Gabinet Zagadek Matematycznych, kibicować uczestnikom Turnieju Brydżowego, zobaczyć, jak gra w bilard otwiera na świat, porozmawiać o aplikacji e-storia i mimo niesprzyjającej aury obejrzeć wszystkie obiekty sportowe znajdujące się na terenie szkoły.

Mam nadzieję, że uczniowie szkół podstawowych byli zadowoleni z gościny w Czternastce i już wkrótce dokonają właściwych wyborów!

Zapraszamy absolwentów, czuniów i kandydatów do wysłuchania hymnu szkoły w wykonaniu szkolnego chóru. Aranżacja - Kamila Woźniak

Anna Maćkowska

dyrektor