Czcionka:

Kontrast:

Dzień Otwartych Drzwi online 30 maja 2020 r.

Zaplanowany na 25 kwietnia 2020 r. Dzień Otwartych Drzwi nie mógł sie odbyć z powodu pandemii. Mimo że nie mogliśmy otworzyć kandydatom i ich rodzicom drzwi w dosłownym tego słowa znaczeniu, przygotowaną przez uczniów klas pierwszych prezentacją profili kształcenia udowodniliśmy, że zgodnie ze słowami szkolnego hymnu otwieramy okna na świat. Film, zaprezentowany wraz z innymi materiałami na szkolnym kanale YouTube, w klamrowej kompozycji serialu Netflixa zawierał scenki nagrane i przygotowane przez uczniów w warunkach domowych, a mimo to oddawał ducha Czternastki. W podobny sposób wychowankom Internatu przy LO XIV udało się zaprezentować miejsce, w którym pod opieką wychowawców spędzają czas, gdy pozostali uczniowie wracają do swoich domów. Z filmiku wynika, że nie jest to na pewno czas stracony! Oficjalna oferta edukacyjna szkoły została przygotowana jako prezentacja, w której poszczególne informacje odczytywane są przez uczniów i nauczycieli. Swoje wystąpienie skierowane do kandydatów nagrała również dyrektor szkoły, Anna Maćkowska. Możemy więc z  całą pewnością powiedzieć, że w sensie metaforycznym Dzień Otwartych Drzwi zakończył się sukcesem. Naszą inicjatywą oprócz kandydatów subskrybujących kanał szkoły na YouTube zainteresowało się również Radio Wrocław.

30 maja 2020 r. od godz. 10:00 kandydaci i ich rodzice mogli zapoznać się z ofertą szkoły, obejrzeć film przygotowany przez uczniów klas pierwszych, pójść na wirtualny spacer po szkole i wszystkich jej obiektach. Na naszym kanale na YouTube na taki spacer zapraszał szkolny kot, on również go zakończył. Zapraszamy do subskrybcji!

Wystąpienie dyrektor Anny Maćkowskiej

Profile klas w LO XIV

Oferta edukacyjna LO XIV 2020/2021

Pierwszoklasiści o Czternastce

Biblioteka w LO XIV

Internat przy LO XIV oczami wychowanków

Obóz językowy - Londyn i okolice

Szkolna pracownia ceramiczna

Na szkolnym fanpege'u LO XIV w poście dotyczącym Dnia Otwartych Drzwi nadal można zadawać pytania, na które odpowie dyrektor Anna Maćkowska.

Data dodania: 2020-05-27 09:56:45
Data edycji: 2020-06-03 19:47:43