Nowości w bibliotece

W maju księgozbiór naszej biblioteki został uzupełniony o kilka pozycji. Wśród nowych książek z pewnością znajdziecie coś dla siebie.

Wyznaję, Jaume Cabré To trzymające w napięciu wyznanie miłosne i spowiedź człowieka starającego się przeniknąć istatę zła -  w świecie i sobie samym. Historia chłopca dorastającego samotnie wśród książek, który musi zmierzyc się z rodzinnymi tajemnicami. Za sprawą osiemnastowiecznych skrzypiec zagłębia się w mroki dziejów hiszpańskiej inkwizycji i piekła dwudziestowiecznej Europy.
Od Wydawcy

Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku, Zbigniew Rokita Autor książki wyznaje, że długo przepraszał się ze swoją śląskością. Teraz pomaga nam zrozumieć dramat krainy leżącej na pograniczu kultur i historii – dlaczego Śląsk ciągle jest „kajś”, a nie w centrum polskiej świadomości.
Małgorzata Szejnert

W pułapce myśli - dla nastolatków. Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lekiem, L.ouise Jayes i in. Książka pomaga rozwinąć najważnijesze umiejętności potrzebne do radzenia sobie z trudnymi, czasem wręcz przytłaczającymi emocjami: stresem, zwątpieniem w siebie, wstydem, złością czy lękiem. Terapia akceptacji i zaangażowania, na której opiera się poradnik, uczy jak - zamiast koncentrować się na niepowodzeniach, codziennych zmaganiach - być bardziej uważnym, rozponawać swoje myśli i uczucia, akceptować siebie i swoje emocje.

Cywilizacja Zachodu. Na rozdrożach wartości, Elżbieta Królikowska - Avis
W którą stronę zmierza świat, jakie wartości zyskuje, a co gubi? Na te i inne pytania odpowiada znana publicystka Elżbieta Królikowska-Avis.

Królewski dar. Co Polska i Polacy dali swiatu, Teresa Kowalik, Przemysław Słowiński Pierwszy tom monumentalnego dzieła poświęconego wkładowi Polaków­­ do światowego dziedzictwa kultury, nauki i ducha. To poczet badaczy o odkrywców nowych lądów, prekursorów radiochemii, pogromców tyfusu i ojców internetu.
Od Wydawcy

Co Polska i Polacy dali światu. Wodzowie i żołnierze, biznesmeni, politycy i tytani ducha, Teresa Kowalik, Przemysław Słowiński Drugi tom monumentalnego dzieła poświęconego wkładowi Polaków­­ do światowego dziedzictwa kultury, nauki i ducha. Tym razem zawierający poczet żołnierzy, wodzów, polityków, biznesmenów, duchownych i bohaterów ratujących ludzkie zycie.

Data dodania: 2022-05-10 13:13:35
Data edycji: 2022-05-17 11:47:04