Przeciwdziałanie zarażeniu COVID-19

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,

1 września po niemal półrocznej przerwie powróciliśmy do stacjonarnego nauczania. Od 25 marca do dnia zakończenia zajęć dydaktycznych trwała w LO XIV intensywna nauka na odległość – dzięki MS Teams przebiegała ona bez zarzutu, co świadczy o ogromnej odpowiedzialności wszystkich członków naszej szkolnej społeczności – uczniów, ich rodziców i nauczycieli. O tym, jak skuteczni, wytrwali, zdyscyplinowani byli zwłaszcza maturzyści i ich nauczyciele, świadczą wyniki egzaminów maturalnych – od lat na bardzo wysokim poziomie, w tym roku nie odbiegały od naszej normy. Na szczególną uwagę zasługują wyniki egzaminów z przedmiotów odpowiadających profilom klas: matematyki, informatyki, biologii, chemii, wiedzy o społeczeństwie i historii. Jesteśmy dumni z naszych maturzystów - życzymy im dobrych wyborów i życiowych sukcesów.

W tym roku powitaliśmy kolejny rocznik uczniów LO XIV – tym razem składający się już wyłącznie z absolwentów szkół podstawowych. Wielu z nich osiągnęło pierwsze sukcesy w macierzystych szkołach, czego dowodem są tytuły laureatów i finalistów konkursów, stypendia „Promovere Talenta” i przyznane przez Fundację Czternastki stypendia im. Mariusza Łukasiewicza. Mamy nadzieję, że Czternastka pomoże wszystkim w osiągnięciu sukcesu – nie tylko olimpijskiego. Będziemy się cieszyć z sukcesów w konkursach, ale także z występów w ramach Ligi Klas, rywalizacji sportowej, ale również z realizowanych projektów społecznych i działań na rzecz innych w formie wolontariatu.

Aby wszystko to stało się możliwe, prosimy o współodpowiedzialność za zachowanie zdrowia, a może w niektórych przypadkach - życia. Bezpieczny powrót do szkół jest możliwy jedynie dzięki wprowadzonym zasadom zapobiegającym zarażeniu COVID-19. Noszenie maseczek w miejscach wspólnych dla wszystkich, przestrzeganie zasad higieny, informowanie o przypadkach choroby czy kwarantanny w rodzinie – to jedyne, co możemy zrobić, by chronić siebie i innych przed zarażeniem.

Dziękuję wszystkim Nauczycielom za to, że mimo obaw przystąpili do pracy,  dziękuję wychowawcom w Internacie za otwarcie drzwi uczniom z różnych regionów Polski, dziękuję kierownikowi administracyjnemu i pracownikom obsługi za przygotowanie szkoły na bezpieczny powrót, dziękuję Rodzicom za zaufanie i powierzenie nam swoich dzieci, a uczniom – za przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Mam nadzieję, że uda się nam uniknąć zagrożenia, a jeśli się pojawi – wszyscy będziemy reagować bez paniki.

W zakładce Pliki szkoły oraz na stronie internetowej zamieszczona jest Procedura przeciwdziałania zarażeniu Covid-19 obowiązująca na terenie Liceum Ogólnokształcącego nr XIV we Wrocławiu – prosimy o zapoznanie się z nią!

Życzę wszystkim zdrowia, spokoju i wytrwałości!

Anna Maćkowska

dyrektor

MEN - bezpieczny powrót do szkół

Data dodania: 2020-09-07 02:01:03