ubezpieczenie 2013–2014

Polisa nr: 631–13-00–126

rok szkolny 2013/2014

Informacje wstępne

Program Towarzystwa Ubezpieczeniowego Polisa Ży­cie S.A. sta­nowi atrak­cyjną formę ubez­pie­cze­nia gru­po­wego dzieci i mło­dzieży szkol­nej, od żłobka aż po szkoły wyż­sze. Nasza pro­po­zy­cja zo­stała oparta na do­głęb­nej ana­li­zie po­trzeb śro­do­wi­ska oświa­to­wego, su­ge­stiach zgła­sza­nych za­równo przez na­uczy­cieli jak i ro­dzi­ców ubez­pie­czo­nych uczniów. Szczególny na­cisk po­ło­ży­li­śmy na te ele­menty ochrony ubez­pie­cze­nio­wej, które są naj­istot­niej­sze z punktu wi­dze­nia spe­cy­fiki na­uki w szkole a także pod­czas czasu wol­nego od nauki.

Początek od­po­wie­dzial­no­ści Polisa Ży­cie S.A.

Nasza od­po­wie­dzial­ność w sto­sunku do ubez­pie­czo­nych uczniów roz­po­czyna się od dnia 1 wrze­śnia 2013 roku i trwa do 31 sierp­nia 2014 roku, pod wa­run­kiem zło­że­nia wnio­sku o za­war­cie umowy ubez­pie­cze­nia do dnia 31.08.2013r.( zgod­nie z tre­ścią art. 806 KC) i opła­ce­niu składki naj­póź­niej do 31 wrze­śnia 2013 roku.

Ubezpieczenie działa przez cały rok, 24 go­dziny na dobę za­równo w cza­sie po­bytu ucznia w szkole jak i poza nią. Ochroną ubez­pie­cze­niową ob­jęte są zda­rze­nia po­wstałe za­równo w kraju jak i poza jego gra­ni­cami. Ubezpieczenie obej­muje też na­stęp­stwa nie­szczę­śli­wych wy­pad­ków pod­czas wy­cie­czek szkolnych.

Zawarcie umowy ubezpieczenia

Umowa za­warta jest w for­mie imien­nej na pod­sta­wie wy­kazu przy­stę­pu­ją­cych do ubez­pie­cze­nia uczniów oraz wnio­sku o za­war­cie umowy ubezpieczenia.

Zakres ubez­pie­cze­nia

Towarzystwo Ubezpieczeń Polisa Ży­cie S.A. za­pew­nia wy­płatę świad­cze­nia w przy­padku zaj­ścia na­stę­pu­ją­cych zdarzeń:

1. Śmierć Ubezpieczonego z in­nej przy­czyny niż nie­szczę­śliwy wy­pa­dek, np. Błąd w sztuce lekarskiej.
  2. Śmierć Ubezpieczonego w wy­niku nie­szczę­śli­wego wy­padku obej­muje wszyst­kie na­głe zda­rze­nia nie­za­leżne od woli ubez­pie­czo­nego wy­wo­łane przy­czyną zewnętrzną.
  3. Trwały uszczer­bek na zdro­wiu Ubezpieczonego w wy­niku nie­szczę­śli­wego wy­padku — stawka za każdy 1% po­wsta­łego trwa­łego uszczerbku na zdro­wiu; zła­ma­nia, zwich­nię­cia, opa­rze­nia, odmrożenia.
  4. Trwały uszczer­bek na zdro­wiu Ubezpieczonego w wy­niku nie­szczę­śli­wego wy­padku ko­mu­ni­ka­cyj­nego — stawka za każdy 1% po­wsta­łego trwa­łego uszczerbku na zdrowiu
  5. Poważne za­cho­ro­wa­nie Ubezpieczonego: no­wo­twór zło­śliwy, za­wał serca, udar mó­zgu nie­wy­dol­ność ne­rek, za­bieg na na­czy­niach wień­co­wych, trans­plan­ta­cja jed­nego z głów­nych na­rzą­dów, Ciężkie opa­rze­nia (III stop­nia), Śpiączka, cho­roba Creuutzfeldta-Jakoba
  6. Pobyt Ubezpieczonego w szpi­talu w wy­niku nie­szczę­śli­wego wy­padku, mi­ni­mum 72 h li­czone od go­dziny 0:00 (doba zegarowa)
  7. Pobyt Ubezpieczonego na OIOM w wy­niku nie­szczę­śli­wego wypadku,
  8. Zwrot kosz­tów le­cze­nia po­zo­sta­ją­cych w związku z nie­szczę­śli­wym wy­pad­kiem, wi­zyta le­ka­rza, do­star­cze­nie le­ków, trans­port do i z pla­cówki me­dycz­nej, or­ga­ni­za­cja pry­wat­nych lek­cji w przy­padku gdy uczeń nie może uczęsz­czać na zajęcia.
  9. Rehabilitacja — kon­ty­nu­acja le­cze­nia szpi­tal­nego pro­wa­dzona ca­ło­do­bowo trwa­jąca mi­ni­mum 14dni

Obsługa i wy­płata świadczeń

Obsługa świad­czeń łą­czy w so­bie mak­sy­malne uprosz­cze­nie pro­ce­dur oraz nie­wąt­pliwą wy­godę dla po­szko­do­wa­nych i ich ro­dzi­ców. Wszystkie for­mal­no­ści za­ła­twiane są w szkole. Do wy­peł­nio­nego zgło­sze­nia rosz­cze­nia opa­trzo­nego pie­czątką szkoły z nu­me­rem po­lisy (za­wiera wszyst­kie nie­zbędne in­for­ma­cje do­ty­czące do­ku­men­ta­cji zda­rze­nia), który bę­dzie do­stępny w szkole lub na stro­nie in­ter­ne­to­wej wraz ze szcze­gó­ło­wymi wa­run­kami umowy. W za­leż­no­ści od za­ist­nia­łego zda­rze­nia do wy­peł­nio­nego zgło­sze­nia na­leży do­łą­czyć kse­ro­ko­pię do­ku­men­ta­cji medycznej-powypadkowej, oraz do­ku­ment stwier­dza­jący toż­sa­mość osoby upraw­nio­nej do ode­bra­nia świad­cze­nia i do­star­czyć do dy­rek­tora szkoły lub prze­słać li­stem po­le­co­nym na ad­res:
Polisa Ży­cie S.A. ul. Ozimska 48, 45–368 Opole.

Kontakt

W celu uzy­ska­nia do­dat­ko­wych in­for­ma­cji w za­kre­sie pro­ce­dury zgła­sza­nia i li­kwi­da­cji szkód pro­simy o kon­takt od po­nie­działku do piątku w go­dzi­nach 8:00 — 16:00 pod nu­me­rem:
602 631 296 Teresa Piętkowska Pośrednictwo ubez­pie­cze­niowe (ob­sługa po­lis i świadczeń)

Formularz zgło­sze­nia roszczenia

Rozmiar: 260KB